Jak napisać odwołanie od decyzji?

Jest taka książka Simona Sinka “Zaczynaj od dlaczego. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania”. Ja pozwolę sobie zacząć nie od “dlaczego”, ale od “jak”, niemniej jednak mam nadzieję, że będzie równie inspirująco.

Do maja 2018 r. byłam autorką bloga o zupełnie innym charakterze – dotyczył spółek i ich likwidacji, rozwiązania, kurateli. W tamtym blogu nie mogłam wykorzystać swojej wiedzy teoretycznej – a na co dzień pracuję na Wydziale Prawa i Administracji UMK i uczę studentów prawa i postępowania administracyjnego. To był właściwe impuls do stworzenia bloga “Odwołanie od decyzji” – bo o decyzji administracyjnej wiem całkiem sporo.

W lutym zleciłam studentom III roku prawa napisanie odwołania od decyzji o cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Niektórzy napisali w uzasadnieniu: “bo się nie zgadzam z decyzją negatywną”. I ok, super, to właściwie jest istota odwołania! Ale oczywiście brak argumentacji w uzasadnieniu odwołania na pewno nie będzie dla organu II instancji inspiracją do uchylenia tej negatywnej dla nas decyzji. Więc niestety, za takie odwołanie nie postawię piątki 🙂

Zapraszam do lektury mojego bloga, na którym zamierzam poruszać nie tylko kwestie formalne dotyczące odwołań, ale również szczególne odmienności przy ich wnoszeniu.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *