O mnie

Skończyłam prawo i europeistykę na UMK w Toruniu i z tym miastem jestem związana dzisiaj, ale pochodzę ze Smołdzina, malowniczo położonej gminy (tak mniej więcej między Ustką/Rowami a Łebą). Liceum ukończyłam w Słupsku (II LO im. Adama Mickiewicza).

Jestem pasjonatką nowoczesnych technologii i mediów społecznościowych. Linki do moich profili w mediach społecznościowych znajdziesz na stronie głównej bloga. Jestem opiekunem naukowym Koła Naukowego Marketingu Prawniczego UMK, z którym wspólnie co roku organizuję Ogólnopolską Konferencję „marketing_prawniczy 2.0” (zobacz ostatnią edycję).

Od 2012 r. pracuję w Katedrze Prawa Administracyjnego na WPiA UMK w Toruniu, od 1.10.2019 r. – na stanowisku adiunkta.

W dniu 12 grudnia 2017 r. Rada Wydziału Prawa i Administracji UMK nadała mi stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy: “Opłata planistyczna – studium administracyjnoprawne”.

Prowadzę zajęcia dla studentów z prawa administracyjnego – części ogólnej i prawa materialnego, jak również postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego i postępowania egzekucyjnego w administracji. Lubię usłyszeć od studentów: „dzięki Pani ćwiczeniom polubiłem prawo administracyjne” – prowadzenie zajęć dydaktycznych daje mi ogromną satysfakcję.

Jestem autorką kilkunastu publikacji z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, działalności gospodarczej oraz problematyki samorządu terytorialnego; moje artykuły ukazały się także na portalu wyborcza.biz, Biuletynie Euro Info, a ostatnio często wypowiada się dla Gazety Prawnej czy portalu lex.pl. Listę aktualnych publikacji znajdziesz w Google Scholar lub poniżej:

Publikacje

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o mnie prywatnie, zapraszam Cię do śledzenia mnie na Instagramie

Moich studentów zapraszam natomiast do śledzenia profilu Pani od Admina.